gegužės 31 2017 0Comment

OEE metodas

OEE metodas  yra vertinimas viso gamybai skirto laiko bei planuoto skirti gamybai laiko santykis.  Atsižvelgiama į tris rodiklius

a)  laikas per kurį realiai įrenginys ar procesas kūrė/gamino produktą,

b) per šį aukčiau minėtą laiką kūrimo/produkto gaminimo greitis.

c) Kiek produkto sukurta/ pagaminta  kuris atitinka nustatytus kokybinius kriterijus.

Šis OEE metodas yra puiki priemonė procesus daryti stabilesniais, juos nuolatos „monitorinti“, matuoti ir sugražinti į numatytą būseną, laiką.

Svarbi šios filosofijos dalis yra ta, jog matuojamas procesas, įrenginio pagamintas produktas, o ne darbuotojo padaryto darbo rezultatas. t.y. gamybinio įrengino operatorius turėdamas pakankamai kompetencijos gali ramiai stovėti šalia  ir stebėti kaip linija nuolatos gamina produktą ir rodo aukštą OEE reikšmę.

Pati sistema ir OEE metodas yra lankstus ir pritaikomas pagal kiekvienos organizacijos poreikius ir specifiką. Diegiant strategiškai reikėtų įsivertinti kuriuose procesuose norima dirbti ir ateityje keisti, daryti innovacijas.

Galima nevertinti įrenginių derinimo tarp skirtingų produktų.

Galima nevertinti ir nematuoti gedimų trukmės ir/ar pobūdžio.

Galima nevertinti ir nematuoti techninės profilaktikos pobūdžio ir trukmės.

Galima nevertinti kai įrenginiu planuojama gaminti tik dalį pamainos.

 

Visais atvejais sistema paprastėja ir jos naudojimas, diegimas lengvėja, tačiau iš kitos pusės jei įrenginys dirbs ir matuosime OEE rodiklius dalį pamainos, atsiradus plėtros poreikiui reikės papildomai rinkti duomenis sprendimui [ar laikas investuoti į papildomą įrenginį o gal investuoti į derinimo tarp gaminių trumpinimą ar planavimo pokyčius].

jonas