gegužės 31 2017 0Comment

OEE strategijos įgyvendinimo etapai

 

 

original

Kai organizacija žengią žingsnį kito brandos etapo link, ji pradeda ieškoti būdų kaip įvarius procesus vykstančius viduje suvaldyti. Tam labai pasitarnauja sistema, turinti anglišką pavadinimą, OEE. Yra be galo daug šios sistemos alternatyvų bei šios sistemos naudojimo būdų –  visi jie puikūs jei pradedate matyti situacija „iš paukčio skrydžio“ ir galite REALIU LAIKU reaguoti į susidarysius nukrypimus.  jei reaguojate pasibaigus pamainai, geriau už šias investicijas įsigykite robotą, kuris tiesiog gamins daugiau.

Pats matavimo būdas, sistema, organizacijoje vystosi etapais, nebūtinai tiesiaeigiškai, kartais peršokdama per kelis etapus, kartais pasikartodama ta patį iš naujo [isigijus naują įrenginį, pradėjus plėtrą].

Pati pradžia ir nuolatinis, neišvengiamas etapas – popierius, pieštukas ir procesų stebėjimas.  Jei matote įmonėje kartais stovintį darbuotoją su popieriu ir pieštuku rankoje, vadinasi vyksta puikūs dalykai. Įmonė mokosi, auga.  Jei piepieriaus ir pieštuko išvengėte, tikriausiai radote kitą kelią. ir vistiek priimkite gerą studentą praktikai ir paklausykite pusvalandi ką jis papasakos, padaręs šį darbą kelias dienas iš eilės.

Kaip mokomės su partneriais OEE sistemos brandos etapai daugiau mažiau atrodo taip:

Etapas 1. Popierinis variantas – naudojamas įvariose procesuose kada yra poreikis suprasti kas vyksta. Siūlau bent dvidešimt kartų asmeniškai pasinaudoti šia priemone, tuomet bus labai aišku sekantys žingsniai augimo link. Lentelę prisegsiu, o kaip ja naudotis – tiesiog paskambinkite ir atsakysiu į visus klausimus. Praėjus šiek tiek laiko nufilmuosiu ir youtube filmuką.

Etapas 2. OEE rašomas ir skaičiuojamas nuolatos popierinėje lentelėje, prie technologinės linijos.

Etapas 3. Vystosi naturaliai – paprastai operatorius pamato jog skaičiai jam leidžia įvertinti savo darbą ir pasiūlo visa tai perkelti į exelinį variantą, kompiuteris statomas ten kur jam patogu.

Etapas 4. Operatorius turėdamas laiko pasikonsultuoja su automatiku ir pasiūlo būdą kad jam būtų patogiau – duomenis į exeli paimti tiesiai nuo technologinės linijos. Bent jau gamybos pradžios ir pabaigos laiką.

Etapas 5. Imonėje atsiranda kolega, kurio hobis yra programavimas ir jis suprogramuoja labai pigiai ir gerai ir tai ko reikia toje situacijoje. Viskas dirba puikiai iki tol kol… programuotojas palieka organizaciją arba nusiperkama papildomų įrenginių ir staiga paaiškėja jog programuotojas 150 procentų apkrautas kitais darbais ir jis kitų įrenginių prijungti „nebeturi laiko“.

Etapas 6. Surandama įmonė kuri teikia programinės įrangos paslaugą.

Etapas 7. Surandama įmonė kuri parduoda visą oee know how. pardavimo ašis – žinios, sumanioji dalis, valdymas.

Etapas 8. OEE sistema apjungiama su kitomis sistemomis, pvz nutikus prastovai automatiškai fiksuojamas gedimo tipas, kas ir kiek laiko taisė, nurašomos atsarginės detalės iš sandėlio; pagaminus tam tikrą kiekį gaminių automatiškai siunčiamas užsakymas naujoms žaliavoms ir t.t.

jonas

Write a Reply or Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.